Тваринництво

Потенціал зростання закупівельної ціни молока екстраґатунку вичерпано

Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока (АВМ) Володимир Андрієць.

«Особливо яскраво це продемонстрував екстраґатунок, який вважається індикаторним показником, бо є найчутливішим до ринкового балансу», – підкреслив він.

Молоко екстраґатунку подорожчало на 7 коп. – до 10,2 грн/кг. За прогнозами потенціал зростання цього ґатунку вичерпано, а така ціна у найближчий місяць вже є максимальною чи близькою до неї, наголосив експерт.

Вищий ґатунок подорожчав на 9 коп. і досяг 9,33 грн/кг.

Найбільший потенціал зростання продемонструвало молоко першого ґатунку, яке подорожчало на 17 коп. – до 9,25 грн/кг. Як правило, його інтенсивне зростання відбувається у пізніші терміни, а межі коливання обмежуються потенціалом росту екстраґатунку.

Різниця в ціні між екстраґатунком та вищим становить 89 коп., а між вищим і першим вона скоротилася до рекордно мінімальної поточного року – лише 8 коп. Середньозважена ціна досягла 9,54 грн/кг, що на 6 коп. більше, ніж на початку серпня.

Протягом вересня очікується стабілізація цінової пропозиції та її рух у боковому коридорі, зауважили в АВМ. Разом із тим, у жовтні не виключене незначне зростання цін. Проте такі події залежатимуть уже від фактору послаблення курсу національної валюти та рівня експортної активності.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!