Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Поросята краще почуваються у загонах із «балконами»

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Молодняк свиней комфортніше перебування у загонах з додатковими платформами – так званими балконами для свиней. Такого висновку дійшли вчені Університету ветеринарної медицини у Ганновері (Німеччина) під час свого нещодавнього дослідження.

Про це пише Pig Progress.

Додаткова платформа, або плато в загонах для відлучених поросят – дешеве рішення для створення додаткового простору для тварин. Вчені дійшли висновку, що додатковий простір поліпшує благополуччя тварин, і врешті решт підвищує їхню ефективність.

Дослідження показали, що поросята за утримання в загоні з більшою площею, як порівняти зі звичайними загонами, за шість тижнів у середньому мали на 23 г більший приріст.

Протягом перших тижнів поросята не надто користувалися плато, і різниця була відносно незначною. З 22-го дня спостерігалася відчутніша різниця, оскільки поросята, які мали в своєму розпорядженні плато, мали приріст 596 г на день проти 562 г на день у поросят у звичайних загонах.

Що стосується благополуччя тварин, то у свиней, які утримувалися в загонах з додатковими платформами, спостерігалося менше пошкоджень шкіри, які з’явилися в результаті агресії. Чим більше тварини росли, тим менше було пошкоджень. Це повністю пов’язано з тим, що у тварин є місце, щоб триматися подалі від свиней, які домінують. Відеоспостереження підтвердило, що ієрархічних сутичок відбувалося менше в загонах із плато.

На початку фази вирощування поросят спостерігали, як вони залишалися внизу, на підлозі загону. Однак чим більше вони росли, тим більше використовували додаткову платформу. Приблизно 25% поросят можна було побачити відразу на додатковій платформі.

На думку дослідників, найбільшим недоліком системи платформи є гігієна, пов’язана з падінням гною і сечі через ґратчасту підлогу на нижню платформу.

Як повідомлялося, у перший тиждень після відлучення поросятам треба залишати освітлення цілодобово.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ