Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Понад 200 виробників у галузі тваринництва надали дані про застосування антибіотиків

Уже понад 200 виробників різних напрямів діяльності (свинарство, птахівництво, бджільництво, скотарство) надали інформацію щодо застосування антибіотиків у рамках проєкту «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків протимікробної резистентності (АМР)».

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

Загалом до дослідження залучать понад 600 респондентів з усієї України – представників тваринницьких господарств, присадибного сектору, ветеринарної медицини та кормовиробництва.

Також реалізація проєкту передбачає відбір 350 зразків та дослідження їх на вміст залишків антибіотиків. Наразі головні управління Держпродспоживслужби всіх областей надали необхідні дані.

Як повідомлялося, за результатами аналізу отриманої інформації в Україні розроблять Атлас антибіотиків, які найчастіше застосовують у тваринництві.

Нагадаємо, розроблено порядок використання антибіотиків у ветмедицині.

Довідка

Проєкт ФАО «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків антимікробної резистентності (АМР)» втілюється в Україні з вересня 2020 року. Під час дослідження методом випадкових чисел сформовано перелік господарств або великих промислових підприємств, де фахівці Держпродспоживслужби відбирали 350 зразків харчових продуктів тваринного походження для дослідження їх на вміст залишків протимікробних препаратів.

Журнали