Тваринництво

Плюси й мінуси піску як підстилки для ВРХ

Плюси й мінуси піску як підстилки для ВРХ

Пісок – ідеальна підстилка для корів. Але у його використанні є й мінуси.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів ветеринарний лікар ТОВ «Кищенці» Іван Лях.

До плюсів треба віднести те, що пісок є агресивним середовищем для бактерій, і якщо у ферми є проблеми з соматичними клітинами в молоці, він допоможе дуже швидко, зазначив він.

Водночас догляд і заміна піску – трудомісткий процес, а щоб пісок був сухим і чистим, його треба вносити щодня, пояснив Іван Лях. Це складно зробити в проміжок часу, коли корови пішли на доїння.

«На моїй попередній роботі використовували пісок, але це був тимчасовий захід через те, що закінчилася солома, – пригадав він. – За той період соматика відразу впала, а кількість маститів різко скоротилося. Але господарству довелося наймати спеціальний трактор для завезення піску й двох людей, щоб його розвозити та розрівнювати. Використаний пісок ми видаляли».

Для використання піску потрібно встановлювати додаткове обладнання для очищення й сушіння, а це вже – питання інвестицій, підкреслив Іван Лях.

«Окрім того, за використання піску довелося випалювати шерсть на вимені корів, оскільки він налипав, і в доїльній залі доводилось щоразу додатково його очищати», – додав він.

Як повідомлялося, у «Кищенцях» виробляють відновлювану підстилку з гною.