Тваринництво

Перший місяць супоросності – найнебезпечніший для ембріонів

На будь-якій стадії супоросності свиноматки може статися загибель ембріонів, але найнебезпечнішим є перший місяць. Свиноматка зазвичай втрачає 30-40% запліднених яйцеклітин, і 2/3 із них – у перший місяць супоросності.

До прикладу, у свиноматки може відбутися овуляція 20 яйцеклітин, запліднених буде 19, 15 імплантує, 13 ембріонів розвиватимуться. Ембріони, що гинуть у перші 40 днів, протягом деякого часу розсмоктуються в матці. Ті, які гинуть на 40-90-й день супоросності, муміфікуються. Ембріони, які гинуть на 90-112-й день супоросності, виходять у набряклому й частково розкладеному вигляді.

Причинами загибелі ембріонів у свиноматки можуть бути дефіцит місця в матці; стрес через малий станок; недоїдання та/або інфекція.

Спровокувати аборти у свиноматки – випадкове народження ембріонів протягом 109 днів після осіменіння – можуть такі хвороби, як грип, РРСС, хвороба Ауєскі, бешиха, класична чума свиней, парвовіроз, лептоспіроз, хламідіоз. Аборти також можуть бути наслідком отруєння або плевропневмонії.

У разі збільшення кількості абортів у свиноматок потрібно терміново встановити причину, провівши лабораторну діагностику й аналіз менеджменту підприємства.

Як повідомлялося, в індивідуальному станку свиноматка втрачає можливість активно рухатися.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!