Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Партнерство у страхуванні ризиків АЧС Україна повинна почати з Польщі, – думка

Катастрофічна ситуація скорочення поголів’я свиней в Україні внаслідок епідемії АЧС може бути вирішена шляхом залучення послуг європейських перестрахувальників, у першу чергу з Польщі.  

Так вважає голова ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергій Касьянов.

«Українські страхові компанії поки не мають достатньої фінансової можливості для страхування ризиків у зв’язку із зараженням поголів`я свиней вірусом АЧС, – зазначив він. – В українській історії поки є тільки один прецедент виплати страхового відшкодування за ризиком АЧС одним із вітчизняних страховиків на відносно невелику навіть за мірками середніх наших тваринницьких підприємств суму – 164 млн грн. А відсутність реального механізму страхового відшкодування втрат від АЧС призводить до того, що свинарі правдами й неправдами збувають заражену свинину в торгівлю».

На думку Сергія Касьянова, одразу кілька європейських держав разом із Україною виявилися в одному ланцюжку проблем АЧС.

«Скажімо, спалахи АЧС зафіксовано в Німеччині, які вони пояснюють впливом та близькістю сусіднього польського ринку. Своєю чергою поляки називають однією з причин проблем з вірусом – поширення АЧС в Україні, – зазначив він. – То чи не час перервати цей ланцюжок і допомогти один одному?» 

Якщо компанії класичного страхового ринку поки не в змозі надати дієву страхову підтримку, то підключивши до проблеми європейських перестрахувальників із Польщі та Німеччини, можна змінити ситуацію на краще, вважає Сергій Касьянов.

«Україні може допомогти партнерство з європейськими перестрахувальниками, в першу чергу з Польщі та її сусідів, – тієї ж Німеччини й інших європейських держав», – зауважив аграрій.

«Ми очікуємо, що поширення широкого страхового покриття польськими й німецькими перестрахувальниками у разі зараження поголів’я свиней вірусом АЧС, з одного боку, запобігатиме потраплянню зараженої продукції споживачам.  А з іншого, дозволить українським агрохолдингам ініціювати достатні заходи щодо захисту від вірусу АЧС, задовольнити внутрішній попит на свинину і при цьому не бути конкурентом польським і німецьким свинарям», – зазначив Сергій Касьянов.

Він вважає, що питання партнерства української сторони з польськими перестрахувальниками та початок підготовки відповідних документів шляхом створення робочих груп двох країн за дієвої участі Міністерства економіки Польщі могли б бути розглянуті вже під час нинішнього візиту Анджея Дуди в Україну.

Як повідомлялося, в Україні розробили програму доступного страхування від АЧС та інших хвороб свиней.

Журнали