Тваринництво

В Україні розробили програму доступного страхування від АЧС та інших хвороб свиней

В Україні розробили програму доступного страхування від АЧС та інших хвороб свиней

Асоціація «Свинарі України» (АСУ) зі страховою компанією «Перша» представили концепцію програми доступного страхування для свинарів. Програма передбачає комплексне страхування поголів’я як від АЧС, так і від захворювань, які входять до списку МЕБ, а також від вогневих ризиків, стихійних явищ і припинення подачі електроенергії, що призводить до задухи тварин.

Про це повідомили в АСУ.

Головні переваги програми страхування – доступність і відносно низька вартість. Уперше в історії страхування у галузі тваринництва в Україні страхова ставка складає 3,5%, а відшкодовується 25% (за винятком франшизи) від вартості голови у випадку АЧС та 100% (за винятком франшизи) у решті страхових випадків. Страховий внесок можна розбити на три платежі.

Обмеження за виплатою у разі настання страхового випадку – $1,5 млн на ферму. Мається на увазі майданчик, а не юридична особа, уточнили в АСУ. Отже, участь у страховій програмі можуть брати навіть найбільші гравці ринку.

АСУ не перший рік працює над можливістю впровадження страхових програм у свинарства, зауважила президентка асоціації Оксана Юрченко.

«На жаль, доступні раніше схеми не знайшли відгуку на ринку: і вартість, і відповідність критеріям були такими, що робили страхування ексклюзивним продуктом. Завдяки партнерству із СК «Перша» було змінено підхід до самої концепції страхування, – наголосила вона. – Адже в основі – не максимальні обмеження, щоб мінімізувати всі можливі ризики, а максимальна доступність і відносно низька вартість страхового продукту, щоб він міг стати масовим явищем».

За словами Оксани Юрченко, у пропонованій програмі максимально спрощено вимоги до біобезпеки підприємства, а ліміт виплати за настання страхового випадку у розрахунку на одну ферму дозволяє скористатися нею всім виробникам свинини.

Право взяти участь у програмі мають виключно господарства – учасники АСУ. Зокрема, фахівці асоціації відповідають за оцінку системи біобезпеки підприємства та підготовку рекомендацій для страхової компанії за її результатами.