Тваринництво

Паперові касети охолоджують повітря у пташнику ефективніше за пластикові

Паперові касети охолоджують повітря у пташнику ефективніше за пластикові

Для наочної оцінки ефективності використання пластикових і паперових касет провели дослідження: у декількох пташниках і свинарниках за кордоном встановили системи випарного охолодження з пластиковими касетами.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Оскільки характеристики повітряного потоку і статичного тиску однакові і для пластикових, і для паперових касет, то вимоги до розміщення в пташнику пластикових касетних систем – такі ж, як і в пташнику з традиційною системою випарного охолодження – паперовими касетами. Та з огляду на те, що пластикові касети потребують більшого фронту подання води, забезпечили додатковий розподіл води по їхній площі.

Як показав експеримент, пластикові касети охолоджували повітря, що надходило, не так ефективно, як паперові. На це впливала температура повітря зовні. Вранці або вдень, коли температура повітря була в межах 27-32 °C, паперові касети, як правило, охолоджували на 1-2 °C більше (наприклад, на 14,4 °C), ніж системи випарного охолодження з пластиковими касетами (на 13,3 °C).

Мірою підвищення температури повітря зовні і зниження відносної вологості різниця в охолоджувальному ефекті між двома системами зростала. Протягом одного, особливо спекотного, тижня, коли температура зовні досягала 37,8 °C, температура в приміщеннях із пластиковими випарними касетами була приблизно на 3 °C вище, ніж у приміщеннях із паперовими касетами, тобто з пластиковими касетами температуру вдалося зменшити лише на 7,2 °C, тоді як із паперовими – на 10 °C.

Нагадаємо, панелі випарного охолодження запобігають тепловому стресу птиці.