Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Випарні касети для пташника: пластикові чи паперові?

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Випарні касети для пташника: пластикові чи паперові?

Пластикові та паперові випарні касети у пташниках охолоджують не однаково. До такого висновку дійшли фахівці після всебічного дослідження, під час якого порівнювали роботу двох систем у різних умовах навколишнього середовища.

За використання пластикових випарних касет може погіршуватися охолодження, а отже, є потреба встановити додаткові розпилювальні форсунки для підвищення ефективності охолодження. Проте в деяких випадках пластикові касети є кращою інвестицією, ніж паперові.

Так, пластикові касети випарного охолодження мають перевагу завдяки більшій стійкості до чищення і довшому терміну експлуатації. Однак вони мають нижчу ефективність охолодження і вищу початкову вартість системи з огляду на довговічність системи з пластиковими касетами.

Наприклад, якщо ферму забезпечено водою з дуже високим умістом мінеральних солей, щоб уникнути засмічення випарних касет, треба проводити додаткове оброблення води, для зниження її мінералізації. Якщо така фільтрація неможлива, варто розглядати варіант використання пластикових касет замість паперових.

Та використання пластикових касет не скасовує потреби в їхньому регулярному чищенні очисними препаратами чи засобами для видалення мінеральних відкладень.

Як повідомлялося, у новому швейцарському пташнику використовують лише енергію сонця.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ