«Пан Індик» випоює антибіотики птиці лише 5 днів на початку вирощування
Антибіотики у птахівництві слід використовувати суворо за показаннями як лікувальний засіб після обов’язкового проведення тесту на чутливість у дозуваннях, визначених у рекомендаціях щодо їхнього застосування.
У цьому переконаний головний лікар ветеринарної медицини ПП «Пан Індик» Олександр Співачук, пише журнал «Наше птахівництво».
«Багато в чому прийняття рішення залежить від кваліфікації, знань і рівня професіоналізму ветеринарного фахівця, орієнтування у всіх нюансах господарства», – додав він.
Геть відмовитися від антибіотиків неможливо, зауважив Олександр Співачук, оскільки добовий молодняк птиці надходить з Європи, де утримується батьківське поголів’я породи Біг 6.
«У перші дні вирощування ми 5 діб випоюємо індиків антибактеріальними препаратами широкого спектра. Надалі в них практично немає потреби, бо на підприємстві створено оптимальні умови для вирощування та годівлі птиці», – пояснив головний ветлікар.
Сьогодні як альтернативу антибіотикам пропонують пробіотичні препарати, фітобіотики тощо. Проте їхнє застосування потребує високої культури виробництва, повного добробуту щодо небезпечних захворювань, а також чітко вивіреної технології вирощування і відгодівлі птиці, наголосив Олександр Співачук.
«За такою схемою можуть працювати підприємства, які дотримуються принципу «від лану до столу», тобто перевіряють і контролюють усі етапи вирощування птиці», – резюмував фахівець.
Як повідомлялося, деякі метали можуть ефективно боротися з бактеріальними інфекціями у птиці.