Об’єм легень у більшості корів недостатній для повноцінного забезпечення киснем
Виникнення респіраторних захворювань у великої рогатої худоби має три основних першопричини: фізіологічну, екологічну та неефективний менеджмент.
У результаті селекції були створені корови з малим відносним об’ємом легень, як порівняти з іншими видами тварин. Нині об’єм легень більшості корів на промислових підприємствах недостатній для повноцінного забезпечення киснем усього організму тварини. Ця особливість знижує стійкість організму ВРХ до інфекцій, які є в повітрі.
Пригнічення імунної системи також виникає і з інших причин: через погане поїдання кормів, зміну норм харчування тощо.
Забруднені тваринницькі приміщення – ідеальне місце для розвитку незліченної кількості бактерій, які разом із часточками пилу в повітрі потрапляють у легені тварин під час кожного вдихання.
У брудних, не вентильованих корівниках суттєво погіршується мікроклімат. Через виділення газів у процесі життєдіяльності тварини погіршується якість повітря, а перепади температури й вологості повітря створюють комфортні умови для розвитку патогенних мікроорганізмів.
Окреме місце серед передумов виникнення респіраторних хвороб, особливо в молодняку ВРХ, належить стрес-чиннику, який виникає під час транспортування тварин. Статистика частоти випадків респіраторних захворювань досягає пікових значень протягом двох тижнів після прибуття, а далі – йде на спад.
Як повідомлялося, найчастіше кетоз у корів має підгострий або хронічний перебіг.
Додати коментар