Тваринництво

Обсяги імпорту й експорту свинини в січні були близькими

Обсяги імпорту й експорту свинини в січні були близькими

У січні 2024 року Україна імпортувала 142 тонни свинини, що в 13,8 раза менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це свідчать дані Державної митної служби.

У грошовому еквіваленті імпорт за перший місяць цього року був на рівні $387 тис., що в вдесятеро менше, ніж у січні 2023 року.

В асоціації «Свинарі України» (АСУ) підкреслили, що це новий антирекорд імпорту з 2018 року. Послаблення активності зовнішніх закупівель свинини почалося в жовтні 2023 року.

Протягом січня 2024 року свинину ввозили з Данії (50,9%), Канади (48,6%) та Польщі (0,5%).

«Обсяги внутрішньої пропозиції протягом перших трьох тижнів січня чинили тиск на ціну свинину в закупівлі. З одного боку, це зменшило потреби операторів в додатковій м’ясній сировині, а з іншого, зробило імпорт ще менш економічно привабливим, ‒ зазначили в АСУ. ‒ Втім, навіть зі зміною напрямку руху цін не спостерігається пожвавлення серед імпортерів. За твердженням операторів, додаткових нецінових бар’єрів чи логістичних складнощів немає, при цьому потреби в сировині вони задовольняють за рахунок внутрішнього виробництва».

Показово, що обсяги експорту свинини в січні 2024 року незначно відрізняються від імпорту: 127 тонн. Для порівняння: за аналогічний період минулого року було експортовано менше 1 тонни цього м’яса.

У грошовому еквіваленті експорт свинини за перший місяць цього року приніс $326 тис. проти $4,2 тис. у січні 2023 року.

У січні 2024 року вітчизняну свинину купували головним чином ОАЕ (77,6%), Південна Корея (21,2%) та Маршаллові Острови (0,3%).

Нагадаємо, в січні світові ціни на свинину дещо знизилися.