Тваринництво

Ножні ванни застосовують для профілактики захворювань копит у корів

Щороку, за попередніми оцінками, 20% усієї молочної рогатої худоби мають клінічні випадки захворювання копит. Зазвичай це малопомітна хвороба, яку на початку неможливо швидко виявити.

Основою профілактики захворювань копит є дотримання правил утримання й годівлі тварин: своєчасна заміна підстилок, поточний і, за потреби, капітальний ремонт стійл і підлоги, недопущення потрапляння сміття в підстилку, особливо будівельного (скла, цвяхів, обрізків дроту тощо), нормована годівля.

Крім того, потрібно своєчасно проводити клінічний огляд тварин, ванни для ніг, обрізання копит.

Профілактичні ванни для ніг корів проводять один раз чи двічі на тиждень. Для цього треба мати спеціальні ванни об’ємом 150-250 л. Одну з них наповнюють чистою водою для очищення копит від гною, другу – розчином дезінфекційного засобу.

Часто для ножних ванн застосовують розчини формаліну, мідного купоросу, сульфату міді й цинку й інші. Через такі ванни без заміни дезінфекційного засобу пропускають до 200 голів.

На великих фермах оброблення копит здійснюють прямо на доїльних установках – з пінотворними засобами, через які корови проходять дорогою на доїння.

Обрізання копит проводяться щорічно для всього дійного стада. У разі утримання на глибокій підстилці копита обрізують раз на три-чотири місяці, за утримання на твердій підлозі – двічі на рік: перед вигоном на пасовища і після закінчення пасовищного періоду.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!