Тваринництво

Новонароджені телята особливо схильні до проносу

Новонароджені телята особливо схильні до проносу

У перші дні життя теляти пронос може початися з багатьох причин. Наприклад, через недотримання режиму годівлі, випоювання занадто холодним або несвіжим молоком.

Якщо правильно лікувати, хвороба минає протягом трьох днів і не становить загрози життю.

Харчове отруєння може бути викликане кормом, що містить велику кількість кухонної солі. У кормі  часто містяться нітрати й токсичні метали, що призводять до складної форми проносу з кров’ю. Лікувати його досить важко.

Плісняві гриби, що потрапляють із кормом, також можуть бути причиною захворювання. Крім того, діарея може з’явитися в результаті інфекції, і вилікувати такий пронос у теляти значно складніше.

Ризик виникнення діареї в перші кілька тижнів після народження теляти зростає в разі поганого стану імунітету тварини, високого інфекційного тиску в середовищі, невідповідного харчування, стресу.

Перші ознаки наближення діареї можна спостерегти вже під час годування. Якщо теля не відчуває голоду – це сигнал проблеми.

Інші симптоми, що вказують на небезпеку появи діареї, – сухі губи, жорсткий слиз із ніздрів, дуже цупкий кал, часткова або цілковита втрата апетиту (відмова від молока), сонливість, апатія й підвищення ректальної температури (>39,5 °С).

Після появи у теляти будь-якого з цих симптомів для профілактики можна частково зменшити кількість молока для напування. Таким чином теля матиме кращі шанси на швидке одужан

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!