Тваринництво

Незначний або надмірний уміст жиру може спричинити стерильність свиноматки

Незначний або надмірний уміст жиру може спричинити стерильність свиноматки

Сучасна гібридна свиноматка має відповідати низці параметрів. Зокрема, бути здатною на понад п’ять опоросів протягом продуктивного віку, народжувати понад 16 живонароджених поросят за опорос.

Про це в журналі The Ukrainian Farmer пише директор компанії UTAGRO Юрій Титечко.

«Хорошим показником є відлучення 36 і більше поросят на матку на рік. Вага поросяти на відлученні на 23-й день повинна перевищувати 7 кг», ‒ зауважив він.

Також дуже важливо вводити в основне стадо тільки фізично сформованих свинок, яким уже виповнилось 230-260 днів. Саме такий вік запліднених свинок дає найкращу продуктивність, стверджує Юрій Титечко. Кондиція тварин має бути 140-160 кг.

Додатковими маркерами для запліднення таких свинок є:

• досягнення товщини спинного сала 16-18 мм до запліднення, що сприяє родючості та продуктивності;

• достатнє забезпечення вітамінами й мікроелементами, що підвищує еструс;

• щоденне споживання корму на рівні 3-4 кг (близько 35-40 МДж енергії). Така норма годівлі надалі сприяє переходу до насиченіших раціонів під час лактації (до 6-8 кг корму на добу на тварину) й нормального секретування молока для 14+ поросят.

«Незначний уміст жиру, як і надмірний, може стати причиною стерильності свиноматки, ‒ наголосив Юрій Титечко. ‒ Тому дуже важливо, щоб свинка не була ані товстою, ані худою».

Важливим чинником є скорочення кількості непродуктивних днів: період від відлучення до запліднення не повинен перевищувати 20 днів на рік. Кожен день простою ‒ це додаткові витрати на годівлю, лікування й утримання, нагадав експерт.

«Коли ж непродуктивних днів понад 60-70 на рік, потрібно бити на сполох і терміново переглядати організацію роботи свинокомплексу», ‒ підкреслив Юрій Титечко.

Як повідомлялося, продуктивність свиноматки закладають на етапі вирощування ремсвинки.