Тваринництво

Невелике тваринницьке приміщення можна збудувати за чотири місяці

Перед початком будівництва приміщення для великої рогатої худоби насамперед важливо правильно скласти технологічну частину й будувати згідно з проєктом.

На цьому наголосив завідувач відділу будівництва групи компаній «Брацлав» Олег Вельгас в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

У проєктуванні корівника враховують такі аспекти, як особливості земельної ділянки, висотні позначки, ухили, віддаленість від населених пунктів річок і струмків. «Для нас важлива наявність точок підведення води й електроенергії, умови складування та зберігання гною, система утилізації побутових відходів, побутова каналізація, – пояснив Олег Вельгас. – Також замовник повинен повідомити, яке доїльне обладнання та систему гноєвидалення він планує встановити».

Також важливо використовувати якісний будівельний матеріал. «Наприклад, бетон має обов’язково бути марки 300 – і для прив’язного, і для безприв’язного утримання, – зазначив він. – Бетон повинен бути армований».

До стін особливих вимог немає, хоча зазвичай у сучасних корівниках, які являють собою металеві конструкції з дахом і стінами, бічних стін навіть може не бути або бути частково. Як правило, замість стін установлюються металеві штори з автоматизованими або ручними підіймачами, які слугують системою вентилювання. Така технологія дає змогу не лише ефективно застосовувати клімат-контроль, а й заощаджувати на електроенергії.

У даху можна встановлювати прозорі вставки, щоб природного світла було більше, порадив Олег Вельгас, адже природне освітлення позитивно впливає на стан здоров’я корів.

«Якщо приміщення не дуже велике, ми можемо його збудувати навіть за чотири місяці, будівництво великого комплексу може тривати до року, – додав він. – До речі, наші виробничі потужності, що розміщуються на базі постійних цехових приміщень, дають змогу почати роботу навіть у зимовий період. Це значно пришвидшує процес здачі готового об’єкта».