Тваринництво

Насиджування в індичок найбільше проявляється за підлогового утримання

Створення великих птахівничих господарств, інкубаторних парків призвело до того, що насиджування стало перешкодою для створення високопродуктивних порід птиці, бо вона за насиджування втрачає до 20% продуктивності. Найбільших збитків насиджування завдає галузі індиківництва, оскільки індички дуже схильні до прояву цього інстинкту.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Методи запобігання прояву насиджування зводяться радше до пригнічення, бо маніпулюють із птицею, в якої насиджування вже розвивається, в організмі включилася нейрогуморальна перебудова та почалася інволюція яйцепроводу і яєчника. Тому на часі розроблення нових, досконаліших методів запобігання прояву насиджування.

Кількість квочок у стаді індичок може сягати 60-70% від загального поголів’я. У теплому кліматі вони можуть проявляти ознаки насиджування вже після знесення 10-15 яєць (через 15-20 днів після початку яйцекладки). У зимовий період або в холодному кліматі насиджування може проявлятися дещо пізніше, проте у кожному разі пошук і усунення потенційних квочок мають відбуватися не пізніше 20 днів з моменту початку яйцекладки.

Зниження продуктивних якостей індичок у процесі насиджування і відповідне зменшення економічного прибутку визначаються фізіологічними змінами в організмі птиці, що ініціюються насиджуванням. У процесі насиджування триває інволюція репродуктивної системи птиці, що призводить до припинення яйцекладки й активації гніздової поведінки. Квочок, які не піддаються розгулюванню, видаляють зі стада і здають на забій.

Найінтенсивніше насиджування проявляється за підлогового групового утримання індичок. За використання індивідуальних кліткових батарей кількість квочок у стаді нижча, але це не розв’язує проблеми. Індички, що проявляють насиджування, індукують прояв цього інстинкту у самок із сусідніх кліток.

Як повідомлялося, примусова линька індичок-несучок подовжує строки їхнього використання.