Тваринництво

Нащо «Квітки Бро» влаштовують молодняку птиці «голодні дні»

Нащо «Квітки Бро» влаштовують молодняку птиці «голодні дні»

«Квітки Бро» практикують годівлю молодняку птиці з «голодними днями».

Про це розповів головний інженер «Квітки Бро» Олег Муравський, пише журнал «Наше птахівництво».

Для кожної групи технолог розробляє індивідуальну схему годівлі.

«Для молодняку застосовуємо схему годівлі з так званими голодними днями, – зазначив Олег Муравський. – Два дні на тиждень птиця не отримує кормів, а необхідну тижневу норму корму пропорційно розподіляємо та згодовуємо протягом п’яти днів».

Така схема забезпечує рівномірне поїдання корму птицею, бо за вирощування батьківського поголів’я кількість корму на голову повинна бути чітко нормована, більш обмежена, ніж за годівлі товарного стада бройлерів, уточнив він.

Господарство застосовує підлоговий спосіб утримання птиці. Курочок і півників – в окремих приміщеннях для молодняку, які облаштовані так, аби птицю можна було розділити на вагові категорії.

«Усі ці заходи здійснюємо для досягнення максимальної однорідності батьківського стада, – пояснив Олег Муравський. – У віці 21 тижня об’єднуємо птицю в продуктивних пташниках, де умови значно відрізняються від приміщень для молодняку. Тут уже встановлено обладнання для автоматичного збирання яйця, є яйцесклади, облаштовані системами клімат-контролю для безпечного зберігання інкубаційних яєць».

Нагадаємо, «Квітки Бро» доглядають за курчатами в автоматичному режимі.

Довідка

«Квітки Бро» (Черкаська область) утримує близько 50 тис. голів племінного стада бройлерів кросу ROSS 308. Має сучасний інкубаторій потужністю 1 млн яєць, комбікормовий завод і зерносховища. Реалізує добовий молодняк бройлерів по всій Україні, крім окупованих регіонів.