Тваринництво

Наповнювач із сапропелю покращує збереженість вітамінів у преміксах

Наповнювач із сапропелю покращує збереженість вітамінів у преміксах

Курчата-бройлери, які за згодовування кормосумішок, однакових за поживністю, додатково отримували сапропель, перевершували контроль за приростом живої маси на 0,8-2,5%, масою їстівних частин – на 3,8-11,5%.

При цьому витрати обмінної енергії та сирого протеїну на 1 кг приросту живої маси виявилися нижчими на 5,6-9,7% та 1,9-9,7%, пише журнал «Наше птахівництво».

Дослідження на курчатах-бройлерах із використанням приготованих на основі сапропелів преміксів показали, що за додавання до раціону 2% вітамінної частини дослідного преміксу ефективність використання корму зросла на 14,4%; середньодобовий приріст живої маси – на 8,2%; збереженість поголів’я – на 3,5%, як порівняти з контролем.

Інше дослідження встановило, що застосування наповнювача із сапропелю вологістю 8% позитивно позначилося на збереженості вітамінів у преміксі, як порівняти з преміксом на висівках.

Також премікси на основі сапропелю пришвидшили ріст курчат-бройлерів: жива маса курочок і півників дослідної групи перевищувала показники контрольної в середньому на 25 г (1,1%). Вихід напівпатраної тушки півників був вище контрольного на 1,4-2,2%, курочок – на 1,1-1,6%, забійний вихід – на 0,3-2,1%.

Нагадаємо, додавання сапропелю дозволить здешевити раціони птиці. Також сапропель підвищує несучість гусей батьківського стада на 7,1%.