Найбільше помилок у годівлі телят ‒ після їх відлучення
У вирощуванні телиці важливі всі періоди, починаючи від внутрішньоутробного, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Доведено, що тепловий стрес у корови в останній триместр тільності впливає на плід. Адже в такому разі вона менше споживатиме сухої речовини, що впливатиме на ріст ембріона, і далі ‒ на продуктивність нетелі, а також кожної нетелі наступного покоління. Тому накриття для корів, забезпечення водою, підстилкою, достатньою площею для відпочинку сприятиме збільшенню маси новонародженого теляти.
Найбільше помилок щодо годівлі молодняку припускаються після відлучення теляти. В цей період воно по суті ‒ все ще моногастрична тварина: якщо її годувати великою кількістю клітковини, вона зупиниться в рості. Тоді як чим більша тварина під час першої лактації, тим вона продуктивніша.
Отже, надої в першу лактацію залежать від приростів у молочний період. Так, якщо в молочний період теля мало добовий приріст 400 г, то надої становили 37 л на добу, якщо понад 1 кг ‒ 45 л. Суттєва різниця в приростах зі 112-го по 156-й день позначається й на надоях: якщо телиця набирала щодня по 500 г, то вона ледь даватиме 35 л на добу, якщо 1,5 кг ‒ 45 л. Натомість рівень приростів зі 156-го по 200-й день на надоях не позначається.
Водночас на продуктивність у першу лактацію впливають прирости в перші 7 місяців тільності: телиці, які набирали по 700 г на добу, досягнуть потенціалу 45 л на добу, понад 1 кг ‒ 35 л.