Тваринництво

Надходять сигнали, що свинарство згортається, – АСУ

Надходять сигнали, що свинарство згортається, –  АСУ

Реалізація свиней на забій сільгосппідприємствами, за даними Державної служби статистики, за три квартали 2021 року зросла на 13,3%, як порівняти з аналогічним періодом минулого року.

Проте в асоціації «Свинарі України» (АСУ) не вважають такий приріст позитивним сигналом.

Так, за дев’ять місяців цього року на забій спрямували 3,85 млн голів промислових свиней (+12,6%) середньою масою 110 кг (на 1 кг більше, ніж у січні-вересні 2020 року).

Сукупна жива маса тварин, реалізованих на бійні та м’ясокомбінати, склала 423,7 тис. тонн, що на 13,3% більше, ніж за три квартали 2020 року. При цьому приріст обсягів вирощування промислової свинини менший – 9,8% (39,4 тис. тонн).  

Отже, з 441,8 тис. тонн отриманого сільгосппідприємствами приросту живої маси свиней 96% спрямували на забій.

«Зменшення зазору між цими показниками зазвичай не передвіщає розвитку виробництва у подальшому, – пояснили в АСУ. – Так, у 11 із 24 регіонів України обсяги забою свинини перевищили її вирощування, що свідчить про поступове вирізання поголів’я – згортання діяльності промислових свиногосподарств».

Підтвердженням відповідної гіпотези є і скорочення приросту промислового поголів’я свиней до 3,6% проти понад 12% на початку року. Тобто незабаром підтримувати внутрішню пропозицію на рівні першої половини 2021 року вже не вдасться, констатують представники профільної асоціації.

Як повідомлялося, KSG Agro за три квартали реалізував на 17,4% більше свиней живою вагою.