На відновлення продуктивності птиці після теплового стресу є обмаль часу
Імовірність помилки під час профілактики теплового стресу у птиці має бути мінімальною. Адже тривалість життєвого циклу бройлерів – від 35 до 57 днів, несучок – трохи менше ніж два роки, пише журнал «Наше птахівництво».
Мінімізувати можливі збитки від теплового стресу і забезпечити своєчасні прирости птиці допоможе годівля високоефективними метал-амінокислотними комплексами разом із оптимальними технологіями утримання.
На несучок тепловий стрес має неабиякий вплив, що призводить до тривалого зниження якості яєць навіть після нормалізації мікроклімату у приміщенні. За підвищення температури тіла птиці кров відливає від кровоносних судин шлунково-кишкового тракту до шкіри, підвищуючи тепловіддачу. У результаті скорочується надходження кисню і поживних речовин до ентероцитів, одношарових клітин епітелію, що вистилають кишківник. Щільні міжклітинні зв’язки слабшають, дозволяючи патогенам та їхнім токсинам проникати у кровотік, що зрештою спричиняє розвиток синдрому дірявого кишківника.
Птиця втрачає тепло через випаровування вологи під час прискореного дихання. Для випаровування 1 г води витрачається 540 кал енергії, необхідної для підтримання життєдіяльності організму. Це погіршує якість яєць у несучок, а також конверсію корму і темпи зростання у бройлерів.
Нагадаємо, 75% випадків смерті птиці через тепловий стрес припадає на самців.