Тваринництво

Тунельна вентиляція найефективніше долає тепловий стрес птиці

Тунельна вентиляція найефективніше долає тепловий стрес птиці

Найефективнішим способом боротьби з тепловим стресом птиці є зниження температури в пташнику за допомогою тунельної вентиляції.

Про це розповів, спираючись на практичні спостереження, головний лікар ветеринарної медицини птахокомплексу «Губин» Андрій Шевченко, пише журнал «Наше птахівництво».

До 24-добового віку птиця ще не повністю опірена, тому таку вентиляцію треба застосовувати обережно, щоб її не застудити.

«У господарстві таку процедуру ми починаємо з 24-ї доби за температури навколишнього середовища більше як 30 °С, – зазначив Андрій Шевченко. – Щодня вимірюємо й контролюємо швидкість повітря для того, щоб не допустити порушень вентиляції».

Оптимальна різниця температури в різних точках пташника за тунельної вентиляції не повинна перевищувати 3%.

«Якщо бачимо, що температура збільшена, то це може бути спричинено таким: у пташнику не повністю закриті штори; не закриті або не ізольовані клапани перехідної вентиляції; є інші виходи повітря – через дах, недостатня ізоляція стін, слабка потужність вентиляторів», – пояснив він.

Як повідомлялося, тепловий тренінг підвищує стійкість птиці до високої температури.

Довідка

За тунельної вентиляції тепле повітря нагнітається по довжині пташника, створюючи безпосередній потік повітря на рівні поголів’я. Внаслідок цього температура знижується на 4-7 °С і є комфортною для птиці. Температура залежить від швидкості та температура повітря пташника, відносної вологості, віку птиці, щільності посадки.