Тваринництво

На Львівщині поліпшують громадські пасовища

На Львівщині поліпшують громадські пасовища

Бюджетом Львівської області на цей рік передбачено 3,3 млн грн на заходи з поліпшення громадських пасовищ. Таким напрямом підтримки скористалися вже кілька громад – загальна площа до покращення становить понад 400 га.

Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

За останніми статистичними даними, на Львівщині нараховується близько 180 тис. голів ВРХ, із яких понад 90% утримують сільські мешканці. Випасають худобу, як правило, за межами населених пунктів на землях сільськогосподарського призначення, які з травня цього року перейшли у відання органів місцевого самоврядування. Проте нерідко це робиться без оформлення права користування такими ділянками.

«Доля громадських пасовищ – у руках органів місцевого самоврядування. Саме територіальні громади мають поквапитися і зробити все можливе, щоб мешканцям села було де випасати худобу, – наголосила заступниця директора департаменту Людмила Гончаренко. – На допомогу територіальним громадам у рамках Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, запропоновано субсидію на роботи з поліпшення громадських пасовищ за умови виготовлення громадами землевпорядної документації».

Як повідомлялося, мінімальна потреба у громадських пасовищах на Львівщині – 65 тис. га.