Тваринництво

На Львівщині розробили дорожні карти юридичного оформлення громадських пасовищ

На Львівщині розробили дорожні карти юридичного оформлення громадських пасовищ

У Львівській області розробили покрокові інструкції з юридичного оформлення територіальними громадами громадських пасовищ за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності.

Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

Аби унеможливити надання громадянам у власність у порядку безкоштовної приватизації по 2 га для ведення особистого селянського господарства певних земельних ділянок, а також виставлення їх на земельні торги, територіальним громадам у кожному населеному пункті необхідно визначити потребу у створенні громадських пасовищ (орієнтовне місце знаходження та площу). Органи виконавчої влади й органи місцевого самоврядування можуть створювати на землях, що перебувають у власності держави чи територіальної громади, громадські сіножаті і пасовища.

Переважну частину поголів’я ВРХ на Львівщині утримує населення, зауважив заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний.

«Юридичне оформлення громадських пасовищ дозволить забезпечити необхідним земельним ресурсом для безперебійного випасу особистими селянськими господарствами власного поголів’я сільгосптварин, а в подальшому сприятиме розвитку сімейних фермерських господарств та кооперативному руху на Львівщині», – наголосив він.

Нагадаємо, на пасовищі у корів мають бути місця в тіні та захист від непогоди.

Довідка

Громадські пасовища – це земельні ділянки, що в більшості випадків знаходяться на землях запасу або резервного фонду за межами населених пунктів, які зазвичай мешканці територіальних громад використовують для випасання власної худоби.