Тваринництво

На інстинкт насиджування індичок впливає світловий режим

Поділитись:
На інстинкт насиджування індичок впливає світловий режим

За екстенсивного способу утримання дорослих індичок на насиджування природно впливає пора року з характерними світловим і температурним режимами.

Встановлено, що коли індички з місячного віку й до кінця продуктивного періоду перебувають на природному світловому дні, то кількість насідок із другого місяця несучості становить 3,6-21,4%.

Якщо ж у цей період застосовується 16-годинне освітлення, то кількість індичок-квочок із третього місяця продуктивності зменшується до 4-10%.

Також установлено, що за скорочення світлової експозиції в період несучості до 12 годин і значного збільшення освітленості в індичок посилюється інстинкт насиджування.

Під час експерименту з вивчення відтворення індичок у різних умовах утримання було показано, що за довжини світлового дня 14 годин і освітленості 15 лк 21,3% самок виявляють схильність до насиджування, а за 12-годинного світлового дня й освітленості 53,8 лк – 36,3%.

Щодо утримання індичок племінного стада в клітках немає однозначних висновків. З одного боку, вважається, що в клітках у індичок не проявляється інстинкт насиджування через відсутність контакту з підстилкою.

З іншого боку, є дані, що за розміщення в клітках у індичок проявляється схильність до насиджування також, але меншою мірою й приблизно на два тижні пізніше.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями