Тваринництво

На фермі «Агро Еко Мілк» створили комфортні умови для корів

На фермі «Агро Еко Мілк» створили комфортні умови для корів

Виробництво молока є ефективним бізнесом за умови правильної організації технологічних процесів.

У цьому переконаний Юрій Городов, директор ТОВ «Агро Еко Мілк» (Хмельницька область).

Для отримання високої продуктивності на фермі найголовнішим визначили піклування про здоров’я корів, а в облаштуванні приміщень урахували всі складники безстресового, комфортного їхнього утримання.

Так, у будівлях забезпечено достатньо простору для прогулянок корів – 7,7 м2  на голову. Правильне планування приміщень сприяє утриманню комфортної температури взимку та влітку.

Повітрообмін і створення оптимального мікроклімату в приміщеннях, які мають безпосередній вплив на продуктивність молочного стада, забезпечують установлені стінові штори CRAW, світлоаераційний гребінь.

Крім того, для комфорту тварин планується встановити систему охолодження.

Господарство обрало напувалки великого об’єму WT10, котрі забезпечують швидке подання води. У напувалці передбачений підігрів клапанної зони, щоб вода була оптимальної температури у холодну пору року.

У корівниках господарства встановили маятникові щітки SCB «ДеЛаваль», в яких обертання щетини вмикається автоматично, після дотику корови.

Для своєчасного та якісного прибирання гною на фермі збудовано систему флеш-флюм. Увесь гній, прибраний скрепером до поперечної траншеї, за допомогою помпи ЕР400 перекачують у попередню лагуну й далі – в основне гноєсховище або похилою трубою – до причепа-цистерни.

Ферма «Агро Еко Мілк»розрахована на 550 фуражних корів за повного завантаження загальною продуктивністю 20 тонн молока на добу екстра ґатунку.

Як повідомлялося, під час сухостійного періоду цикли освітлення корівника мають бути короткими.