Молочна кислота сприяє здоров’ю кишківника тварин і птиці
Молочна кислота й бактерії, що її виробляють, тісно пов’язані з різноманітними перевагами для здоров’я тварин і птиці: цілісністю кишківника, імунною функцією та загальним захистом від патогенів і вірусів.
Безперервне виробництво молочної кислоти по всьому кишковому тракту робить ці переваги можливими, пише журнал «Наше птахівництво».
Наприклад, Bacillus coagulans як пробіотик, що виробляє молочну кислоту, покращує функцію кишкового бар’єра, підтримує регенерацію епітелію та знижує імунну відповідь на ліпополісахариди.
Інші корисні кишкові бактерії можуть використовувати молочну кислоту для підтримання продуктивності та загального здоров’я тварин і птиці. Ця специфічна органічна кислота – також важливий метаболічний медіатор, що визначає долю та функцію імунних клітин хазяїна. Отже, молочна кислота сприяє імунному гомеостазу, включно з контролем вроджених і адаптованих імунних клітин.
Відомо, що молочна кислота має вторинний вплив на інші органи. Зокрема, як важливе джерело енергії для мозку вона може зв’язувати метаболізм, доступність субстрату, кровотік і активність нейронів.
Молочна кислота може служити джерелом енергії для серця, також її можуть використовувати печінка і нирки для глюконеогенезу.