Мінагрополітики напрацьовує програми допомоги фермерам на маточне поголів’я свиней
Для ефективного розвитку українського свинарства необхідні дві умови: державна підтримка та розширення ринків збуту, зокрема європейських і Південно-Східної Азії. Зараз Мінагрополітики працює над програмами допомоги фермерам у галузі свинарства.
Про це повідомив в.о. міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
За його словами, щорічний приріст свинарства ‒ лише 3-4%. Необхідно пришвидшити цей процес і зробити його незворотнім.
«Мінагрополітики працює над програмами щодо надання допомоги на маточне поголів’я свиней», ‒ уточнив Тарас Висоцький.
Крім того, виробництво м’ясної продукції з доданою вартістю – це також вклад у розвиток економіки і забезпечення Сил оборони.
«Запровадження програм, які дозволятимуть виробляти більше харчових продуктів з доданою вартістю, приміром, м’ясної продукції, – це вклад у розвиток економіки й забезпечення Сил оборони, – підкреслив Тарас Висоцький. ‒ Нам необхідна стала продовольча безпека для забезпечення харчовими продуктами українців і ЗСУ».
Також збільшення виробництва продукції з доданою вартістю – це і вклад у енергетичну безпеку України та розвиток сільських територій.
Так, парламент підтримав у цілому законопроєкт № 3356-д щодо обов’язкового використання 5% біоетанолу в рідкому пальному з 1 травня 2025 року. Біоетанол виробляється в тому числі і з кукурудзи. А біометан – це змішування різних видів органічних добрив у тваринництві з соломою і силосом.
Нагадаємо, в Україні створюють Альянс виробників свинини для виробничої кооперації.