Тваринництво

МХП у І кварталі експортував на 12% менше курятини

Агрохолдинг МХП у I кварталі 2020 року збільшив обсяги виробництва курятини на 4%, як порівняти з аналогічним періодом 2019 року, – до 178,6 тис. тонн.

Про це повідомили у компанії.

Спалах грипу птиці у Вінницькій області у січні цього року спричинив тимчасове припинення експорту продукції птахівництва з України до ЄС (відновлено на початку березня), Саудівської Аравії та інші ринки Близького Сходу (відновлено у лютому та березні), а також країн СНД (очікується відкриття у травні 2020 року).

Щоб пом’якшити несприятливий вплив на діяльність і рентабельність, МХП із лютого до кінця березня зменшив використання потужностей птахокомплексів приблизно на 10%.

З початку квітня всі виробничі потужності птахівництва компанії знову працюють на повну потужність.

Загальний обсяг продажів курятини в І кварталі 2020 року зменшився на 4% проти аналогічного періоду минулого року – до 157,7 тис. тонн. Це стало наслідком закриття ринків.

Через обмеження продажів, введені переважно урядами країн ЄС і Близького Сходу, МХП перенаправив експорт до країн, які залишалися відкритими на той час. «Тому стало майже неможливо слідувати стратегії визначення потрібного продукту на потрібний ринок», – зауважили в компанії.

У І кварталі 2020 року експорт курятини склав 82 тис. тонн, що на 12% нижче, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому в експортному портфоліо агрохолдингу значно поменшало країн.

Експортні продажі протягом січня-березня склали близько 52% від загального обсягу продажів курятини проти 57% у І кварталі 2019 року.

Водночас обсяг продажів на внутрішньому ринку зріс на 7%, як порівняти з аналогічним періодом 2019 року, та склав 75,7 тис. тонн. Зростання зумовлене збільшенням частки замороженої курятини.

Потужності МХП із виробництва курятини європейського операційного сегменту (Perutnina Ptuj) у І кварталі склали 23,9 тис. тонн курятини й індичатини, в той час як продажі курятини – 15,2 тис. тонн.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!