Тваринництво

Логістичні проблеми в Україні підвищили світові ціни на м'ясо птиці   

Логістичні проблеми в Україні підвищили світові ціни на м'ясо птиці   

У травні середнє значення Індексу цін на м’ясо ФАО зросло на 0,5%, як порівняти з квітнем, – до 122 пунктів. Це – новий абсолютний рекорд, повідомили у ФАО.

Він обумовлений різким зростанням світових цін на м’ясо птиці, яке із запасом компенсує падіння цін на свинину та баранину. У травні ціни на м’ясо птиці підвищилися через збої в роботі ланцюжків постачання в Україні та нещодавніми випадками грипу птиці на тлі різкого стрибка попиту в Європі та на Близькому Сході.

Водночас світові ціни на яловичину зберігали стабільність, оскільки збільшення обсягів постачань з Бразилії та країн Океанії було достатнім для задоволення сталого попиту у світі.

Світові ціни на свинину, навпаки, впали через великі обсяги експортної пропозиції, особливо в Західній Європі, за млявого внутрішнього попиту та очікуваних надходжень на ринки свинини зі складських запасів у рамках Системи допомоги приватному сектору Європейської Комісії.

Світові ціни на баранину також знизилися під впливом динаміки валютних курсів.

ФАО наголошує, що більшість цін для розрахунку Індексу цін на м’ясо ФАО було невідомо на момент підрахунку й опублікування. Тому вартісне значення Індексу цін на м’ясо ФАО за останні місяці отримано на основі поєднання прогнозованих і фактичних цін.

Як повідомлялося, в Україні середня ціна на живець свиней зросла до 53 грн/кг.

Нагадаємо, середня ціна курятини МХП у квітні зросла на 18%.