Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Лабораторні дослідження – надійний спосіб профілактики паразитарних хвороб у поросят-сисунів

Систематичний моніторинг свиногосподарств щодо інвазійних хвороб шляхом проведення лабораторних досліджень тварин обов’язковий, незважаючи на значний перелік протипаразитарних засобів для лікування та профілактики протозоозів і гельмінтозів у поросят підсисного віку.

Періодично необхідно робити ротацію засобів, що використовуються, адже у всіх збудників паразитарних хвороб поступово виробляється резистентність до них.

Зважаючи на високу стійкість паразитів до несприятливих чинників зовнішнього середовища, слід систематично очищати місця утримання тварин від гною та забрудненої підстилки та здійснювати їхню дезінвазії хімічними і фізичними методами.

Ефективними хімічними засобами вважають препарати з умістом хлору, йоду, фенолу та його похідних, поверхнево активних речовин, похідних гуанідину й третинних амінів.

Серед фізичних методів високоефективною є дія високих температур – паяльних ламп, газових пальників, гарячого пару. Вони за кілька секунд здатні знищити яйця та личинки гельмінтів, а також ооцисти кокцидій і цисти баоантидій в зовнішньому середовищі.

Нагадаємо, у тяжких випадках нематодози призводять до загибелі поросят.

Журнали