Тваринництво

Лабораторні дослідження дозволяють остаточно діагностувати ілеїт свиней

Найчастіше на ілеїт хворіють ремонтні свинки та свині на кінцевій стадії відгодівлі. Для встановлення остаточного діагнозу на ілеїт свиней необхідно провести лабораторні дослідження.

Про це на Всеукраїнському практичному форумі «Свинокомплекс. Ефективне виробництво» розповів Максим Талпа, технічний спеціаліст зі свинарства Торгового дому «Світ-Агро».

Насамперед це серологічні дослідження сироваток крові різновікових груп свиней – від свиноматок до тварин, які відправляються на забій.

«Але треба враховувати, що дослідження буде результативнішим, якщо кров відбиратимуть у раніше невакцинованих від ілеїту тварин. Воно дасть інформацію про розповсюдження збудника у різновікових групах», – зауважив Максим Талпа.

Золотий стандарт досліджень – ПЛР-діагностика: якісний і кількісний методи. Для скринінгу вистачить якісного методу, для подальшої боротьби із захворюванням знадобиться кількісний метод.

Допоміжне дослідження – гістологічне, воно показує наскільки уражений кишечник тварини.

Диференційна діагностика дозволить з’ясувати: якщо причиною діареї в поросят є лавсонія, характер діареї змінюватиметься щодня. Водночас лавсонію слід диференціювати від збудників інших хвороб, застеріг експерт: сальмонельозу, дизентерії свиней, цирковірусу свиней 2 типу, трансмісивного гастроентериту, епідемічної діареї свиней, ротавірусу, а також діарей, спричинених якістю води або корму/кормових добавок.

Нагадаємо, ілеїт свиней краще профілактувати, ніж лікувати.