Тваринництво

Які ознаки свідчать про ілеїт свиней

Ілеїт свиней може проявлятися залежно від інтенсивності ураження як кишковим аденоматозом, некротичним ентеритом, так і проліферативно геморагічною ентеропатією.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

У свиней віком від 4 до 12 місяців, особливо в ремонтного молодняку та свиней на останній стадії відгодівлі, спостерігається гострий перебіг захворювання, який характеризується геморагічними проявами та раптовою смертю.

У свиней віком від 6 до 20 тижнів частіше спостерігається хронічна форма, що характеризується діареєю різного ступеня тяжкості та характеру. Калові маси несформовані, чорно-смолянисті, можуть переходити в рідку консистенцію, з домішками крові.

Ознаками ілеїту свиней є блідість тулуба та слизових оболонок, слабкість, часто тварини гинуть. Клінічні прояви тривають 7-10 днів, після чого більшість тварин одужує, але наслідком є погіршення економічних показників, зменшення середньодобових приростів, погіршення збереженості й однорідності свиней, значні витрати на лікування та дезінфекцію, суттєве збільшення коефіцієнту конверсії корму.

Найпоширеніша форма ілеїту – субклінічна, на неї хворіють свині наприкінці дорощування. Вона характеризується зниженням темпів росту за відсутності чітко виражених клінічних проявів, погіршенням коефіцієнту конверсії корму.

Нагадаємо, лабораторні дослідження дозволяють остаточно діагностувати ілеїт свиней. Однак хворобу краще профілактувати, ніж лікувати.