«Кищенці» лікують мастит корів за двома схемами
На молочній фермі ТОВ «Кищенці» (Черкаська область) мастити у корів трапляються нечасто, і в таких випадках відбувається моментальне реагування. Хворих корів лікують за двома схемами.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів ветеринарний лікар ТОВ «Кищенці» Іван Лях.
Перша схема передбачає застосовування протягом трьох днів ін’єкційного комплексного антибіотика й антибіотика, що вводиться безпосередньо у вим’я.
«Цей курс лікування проводимо обов’язково, незалежно від наявності чи відсутності клінічних ознак, – підкреслив Іван Лях. – Якщо клінічних ознак маститу немає, закінчуємо курс, щоб уникнути звикання мікрофлори до антибіотиків і можливих рецидивів».
Якщо після цього курсу корова не одужала, їй три дні вводять ін’єкційний антибіотик і антибіотик у вим’я для лікування запалення молочних залоз. Цих двох курсів достатньо для одужання.
«Окрім того, ми використовуємо аналізатор молока Mastitis Kit – експрес-тести для швидкого визначення виду збудника маститу в умовах ферми, – додав ветлікар. – Ця інформація дозволяє призначити найоптимальніше лікування. Хоча ми застосовуємо препарати широкого спектра дії, які впливають і на грам-позитивні, і на грам-негативні бактерії».
За його словами, у 40% випадків під час тестів нічого не висівається, тобто це так званий стерильний мастит, спричинений не збудником, а іншими чинниками: запальним процесом, неправильним доїнням тощо. У таких випадках на фермі теж застосовують схему лікування антибіотиками, що допомагає уникнути повторного захворювання, зауважив Іван Лях.
Нагадаємо, виявлення маститу на ранніх стадіях дозволяє пролікувати його без антибіотиків.