Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Квоти на імпорт свинини з Євросоюзу вичерпані на 91%

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Протягом 10 місяців 2020 року до України, за даними Державної митної служби, надійшло 18,18 тис. тонн свинини із країн ЄС. Це становить 91% від обсягу річних експортних квот по свинині для постачальників із Євросоюзу.

На цьому наголосила керівниця аналітичного відділу асоціації «Свинарі України» Олександра Бондарська.

«У рамках Угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС поставки свіжої, охолодженої та мороженої свинини в межах 20 тис. тонн не обкладаються ввізним митом. Отже, до кінця року вітчизняні імпортери зможуть закупити ще 1,82 тис. тонн свинини без сплати мита», – зазначила вона.

Враховуючи динаміку імпорту протягом останніх місяців, оператори ринку вважають, що квоти на поставки свинини з ЄС вичерпаються ще до кінця листопада.

При цьому за нульовою ставкою імпортного мита можна завезти не весь асортимент, а лише окремі підпозиції, додала Олександра Бондарська. Відповідно до умов Угоди, половина квотованих обсягів поширюється на всі товарні позиції, а додаткові 10 тис. тонн – на охолоджені та морожені свинячі напівтуші, необвалені частини (лопатку, грудинку, передній край, їхні відруби й інші частини на кістці).

«Тож імпорт охолодженої продукції, що не входить до цього переліку, та після вичерпання квот обійдеться вітчизняним імпортерам м’ясної сировини на 12% дорожче, а мороженої свинини – на 10%», – наголосила експертка.

Найактивнішими з європейських трейдерів на ринку України цього року були данські та польські експортери, які сумарно поставили 12,6 тис. тонн свинини (майже 53% від загального імпорту цього м’яса). На частку інших європейських країн – Нідерландів, Німеччини, Іспанії, Франції, Литви – припало менше 24% сукупного імпорту за 10 місяців.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ