Тваринництво

Корми з власної сировини дозволяють «Подільській марці» отримувати найпотужнішу конверсію

Корми з власної сировини дозволяють «Подільській марці» отримувати найпотужнішу конверсію

Фермерське господарство «Подільська марка» (Хмельницька область), виробник курей-бройлерів, досягає з кормами, виготовленими з власної сировини, найпотужнішої конверсії – 1,58, індексу до 400 і по збереженню, і по інших показниках.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів лікар ветеринарної медицини господарства Віктор Демчишин.

«Незадовільна якість кормів спонукала господаря підприємства взяти в обробіток землю та започаткувати рільництво, – зазначив він. – Тепер маємо в обробітку понад 3 тис. га землі, знаємо, чим обробляли посіви, в яких умовах зберігається зерно чи солома для підстилки та якої воно якості. Також маємо свій кормовий цех і можемо контролювати якість кормів. Результат маємо відповідний».

За словами Віктора Демчишина, щороку для відгодівлі птиці в одному пташнику потрібно майже 100 тонн зерна.

«Коли своєї сировини бракує, доводиться купувати в інших сільгоспвиробників і перевіряти в лабораторії, – розповів він. – Оскільки процедура триває кілька днів, інколи доводиться ухвалювати рішення на основі органолептичних даних. Іноді буває так, що результати аналізів приходять після того, як корм згодували, а ми дізнаємося, що частка сирого протеїну в зерні кукурудзи за очікуваних 7-7,5% становить всього 6%. Тоді доводиться думати, як покращити результат».

У принципі стабільної сировини не буває, додав ветлікар «Подільської марки», тому контролювати та вносити корективи в раціони потрібно постійно.

Як повідомлялося раніше, це фермерське господарство зменшило втрати кормів для птиці.

Довідка

«Подільська марка» має кілька пташників із загальною потужністю 210 тис. голів курей-бройлерів. Вирощує птицю двох м’ясних кросів: Кобб-500 і Росс-308. 80% продукції використовує для власної переробки, решту продає.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!