Контакт свиноматок із кнурами ‒ запорука швидкого приходу в охоту

Головну роль у стимуляції свиноматки до приходу в охоту відіграє робота з кнурами.
На цьому в журналі The Ukrainian Farmer наголошує Євген Кузьменко, консультант із питань свинарства «Вітагро Нутришин».
Контакт свиноматок із кнурами ‒ запорука швидкого приходу в охоту.
«У перші дні після відлучення поросят для отримання максимального ефекту слід використовувати кнура як природний стимулятор. Необхідно закрити його перед свиноматками відразу на три дні після відлучення», ‒ зазначив він.
Слід використовувати різних повновікових кнурів протягом дня: старші мають перевагу перед молодшими. Заміна одного кнура на іншого підвищує їх активність. Кнур, який відчуває конкуренцію, зазвичай більше «піниться» та чмокає, тим самим вивільняючи важливі для стимулювання охоти у свиноматки гормони з ротової порожнини.
Якщо в клітці кнура є залишки їжі, варто видалити їх, аби він не відволікався від основної мети.
«Через три дні кнура повністю забирають із загону. Четвертий-шостий дні особливо важливі у цьому процесі. На цей час персонал повинен бути готовий до осіменіння, ‒ підкреслив Євген Кузьменко. ‒ Кнура зачиняють перед чотирма-шістьма свиноматками (не більше). Можна використовувати візок для кнура чи перегородки».
За словами експерта, ефективно використовувати кілька кнурів одночасно. Коли осіменіння закінчено, кнура можна лишити перед свиноматками до 20 хвилин.
Нагадаємо, кнурів-плідників не можна перегодовувати.