Тваринництво

Концентрат неперетравної клітковини підтримує кишківник відлучених поросят здоровим

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

У раціонах поросят на відлученні найчастіше використовуваними джерелами нерозчинної клітковини є висівки злакових, трав’яне борошно та лігноцелюлоза.

За деякими даними, додавання нерозчинної клітковини у період відлучення/раннього вирощування поросят діє сприятливо, адже добра вологоутримувальна здатність і здатність до набрякання концентратів сирої клітковини позитивно впливає на перистальтику кишківника, а отже, і на транзит травних мас.

Такі джерела клітковини хоч і не здатні до ферментування, але позитивно впливають на мікрофлору кишківника, запобігаючи адгезії патогенної мікрофлори та регулюючи водний баланс.

Було проведено дослід щодо впливу концентрату сирої клітковини з дозуванням 0%, 1%, 1,5% та 2% у стандартних раціонах поросят на розвиток аеробних бактерій, кишкової палички, анаеробних бактерій з акцентом на клостридії в різних відділах кишківника.

Його результати показали, що введення нерозчинної клітковини сприяло зменшенню аеробних бактерій і кишкової палички. Крім того, кількість клостридій знизилася в середньому на 90% проти контрольної групи. Кількість КУО лишалася сталою.

Натомість під час досліду австралійських учених було встановлено, що додавання легкорозчинної клітковини призводило до збільшення негативної мікрофлори, в результаті чого приріст маси поросят зменшувався.

Як повідомлялося, поросят не треба довго годувати з пляшечки замінником молока.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями