Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Комплекс респіраторних захворювань свиней є проблемою для інтенсивного промислового свинарства

Комплекс респіраторних захворювань свиней є  проблемою для інтенсивного промислового свинарства

Сьогодні у свинарстві йдеться не про окремі інфекційні хвороби, а про респіраторний симптомокомлекс свиней – комплекс респіраторних захворювань свиней (КРЗС).

Це – відносно нове захворювання, точніше – синдром, що являє собою серйозну проблему для інтенсивного промислового свинарства, пише журнал The Ukrainian Farmer.

В усьому світі активно вивчають цю проблему, і поки всі сходяться на думці, що є три основних збудники, які спричиняють КРЗС, – цирковірус свиней 2-го типу (PCV-2), вірус РРСС (репродуктивно-респіраторний синдром) і мікоплазма.

Підсилювальними чинниками за виникнення КРЗС завжди будуть помилки менеджменту. Досить часто, крім цих трьох збудників, у патогенезі КРЗС відіграють певну роль й інші інфекційні агенти – як вірусні, так і бактеріальні: збудники таких захворювань, як хвороба Ауєскі, гемофільозний полісерозит (хвороба Глессера), грип свиней, стрептококоз і сальмонельоз. Тобто складається інфекційний букет – змішана або асоційована інфекція.

Як повідомлялося, ультразвукова діагностика свиноматок дає можливість відразу ставити діагноз.

Також клінічно діагностують пневмонію. Як наслідок, спостерігається зменшення приросту ваги, збільшення захворюваності й смертності, високий рівень вибракування.