Тваринництво

Каплунів на вирощування найкраще садити у березні

Каплунів на вирощування найкраще садити у березні

Найкраще садити каплунів на вирощування у березні, тоді до зими вони матимуть найкращу якість м’яса.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів Ігор Філіппенко, власник ферми «Ольвія» (Дніпропетровська область), яка спеціалізується на вирощуванні каплунів.

Для повноцінного зростання птиці потрібно 9 місяців, уточнив він.

Восени саме можна отримати птицю найкращої якості, бо у цей час вона фізіологічно готується до холодів, накопичує жир.

Оптимальний розмір пташника для утримання 1 тис. голів – 18×6 м². «Більше птиці на таку площу садити не рекомендую – буде переущільнення, погіршення мікроклімату та, відповідно, підвищений ризик виникнення хвороб», – наголосив Ігор Філіппенко.

«На перший погляд, бізнес на каплунах здається дуже простим: придбав молодняк, підростив його на вигулі, потім кастрував, доростив і отримав великі кошти, – зазначив він. – Однак насправді отримати каплуна надзвичайно важко».

Так, дуже багато підрощеної птиці може загинути під час кастрації: один неправильний рух – і через 30 секунд птиця гине, зауважив Ігор Філіппенко.

І це вже будуть прямі збитки, бо птицю закупили, вигодовували, а потім падіж можна тільки утилізувати, ні на що інше ця птиця у такому віці ще не придатна (півнів каструють на 8-10-му тижні життя).

«Завдяки тому, що багато років я працював у ветеринарії, вмію птицю правильно каструвати й у своєму господарстві цей процес нікому не довіряю, – розповів Ігор Філіппенко. – Під час оперування півнів смертність у моєму господарстві не перевищує 3-4%. У французького виробника падіж під час кастрації півників близько 20%».

Як повідомлялося, найоптимальніша кількість каплунів для утримання – близько 2 тис. голів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!