Тваринництво

Рентабельність бізнесу на каплунах сягає 26-40%

Рентабельність бізнесу з вирощування каплунів в Україні становить близько 26-40%.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів  Ігор Філіппенко, власник ферми «Ольвія», яка спеціалізується на вирощуванні каплунів.

«Попит на ринку величезний, він усе ще суттєво перевищує пропозицію, – запевнив він. – Навіть якщо з’явиться ще 20 виробників, ціна на м’ясо каплуна не впаде».

Ігор Філіппенко вважає, що найоптимальніша кількість каплунів для утримання – близько 2 тис. голів. У французьких компаній стадо каплунів налічує не більше як 500 голів.

Основні витрати у цьому проєкті – купівля обладнання: мобільних пташників, напувалок, годівниць, електропастуха.

Вартість установлення одного пташника становить приблизно 250 тис. грн – якщо його за наявності схеми зібрати в Україні. «Придбання аналогічного пташника в Європі коштуватиме в середньому 26 тис. євро – це італійське обладнання на 600 голів, – уточнив Ігор Філіппенко. –  А німці вже пропонують високотехнологічний пташник для утримання птиці вільного вигулу з мікрокліматом, автоматичним збиранням яйця тощо на 800 голів, вартість якого сягає 110 тис. євро».

Утримання 2 тис. голів каплунів дає 760 тис. грн валового доходу на рік – за наявності обладнання. Витрати на вирощування цієї кількості птиці становлять у середньому 500 тис. грн, знову-таки за наявності обладнання.

«Враховуючи витрати на робочу силу, корми, отримуємо в середньому близько 260 тис. грн прибутку», – розповів власник ферми.

Раціон для птиці має бути не дорожчим за 4 грн на добу, інакше бізнес буде невигідним. За життєвий цикл півень-каплун з’їдає 21 кг корму. Важить доросла птиця на забій 4-6 кг. Його продають лише цілою тушкою – $7/кг, зазначив Ігор Філіппенко.

Довідка

Каплун – кастрований півень, спеціально відгодований на м’ясо.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!