Тваринництво

Кальцієва дієта у курей-несучок покращує якість і колір яєчної шкаралупи

Якість яєчної шкаралупи часто погіршується в кінці циклу несучості курей. Підтримання належної якості шкаралупи є чи не найкритичнішим чинником під час тривалих виробничих циклів, пише журнал «Наше птахівництво».

Якість шкаралупи яєць істотно залежить від здатності курки використовувати кальцій, який вона отримує разом із кормом, для утворення шкаралупи. Гарна кальцієва дієта протягом періоду несучості покращує якість і колір яєчної шкаралупи та запобігає демінералізації кісток.

Якість кальцію в раціоні також значною мірою визначається розміром часток мінералу. Необхідно, щоб він був представлений і великозернистим карбонатом (2-5 мм), і порошком (<0,2 мм) – так кальцій безперервно подаватиметься для утворення шкаралупи.

Розчинність мінералу, що містить кальцій, теж впливає на якість шкаралупи яєць – вона залежить від розміру його часток. Для досягнення хорошого рівня утримання в організмі слід використовувати важкорозчинний кальцій.

Однак кури, які не встигли завершити кальцинацію до вмикання освітлення, потребують дуже швидкого постачання високорозчинного кальцію. Тому в раціоні має бути певна кількість мінералу у вигляді порошку, і треба стежити, щоб птиця отримувала його достатньо вранці.

Важливо збільшити вміст кальцію після 45 тижнів, щоб задовольнити потребу птиці в кальції, що зростає, через більші розміри яєць і компенсувати природне зниження якості шкаралупи з віком.

Нагадаємо, цикл несучості курей можна подовжити за рахунок амінокислот. Також цикл несучості подовжується, коли яйця невеликого і середнього розміру.