Тваринництво

Імпорт і експорт свинини в І кварталі були обернено пропорційними

Протягом січня-березня 2024 року Україна імпортувала 665 тонн свинини, що в 4,8 раза менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це свідчать дані Державної митної служби.

У грошовому еквіваленті імпорт за І квартал цього року скоротився в 3,7 раза, як порівняти з аналогічним періодом 2023 року, – до $1,7 млн.

У січні-березні цього року свинину ввозили переважно з Данії (38,2%), Канади (31,7%) та Нідерландів (10,7%).

«Уповільнення імпортної активності в І кварталі пов’язано і з економічними передумовами, і логістичними, ‒ зазначили в асоціації «Свинарі України». ‒ Так, у ЄС ціни на свинину в І кварталі цього року були нижчими на 3,8%, ніж роком раніше. Тоді як українська свинина в закупівлі подешевшала істотніше ‒ на 12,6%».  

Гальмують імпортну активність і логістичні бар’єри, пов’язані з фізичним блокуванням пунктів перетину та з істотним здороженням транспортних витрат через це.

Натомість експорт свинини в І кварталі зріс уп’ятеро проти показника за аналогічний період 2023 року, сягнувши 493 тонн.

У грошовому еквіваленті виторг від зовнішньої торгівлі свининою за І квартал цього року зріс у 3,6 раза, як порівняти з аналогічним періодом 2023 року, – до $1,3 млн.

У січні-березні цього року свинину постачали переважно до ОАЕ (84,1%), Кореї (5,4%) та Бахрейну (5,3%).

Як повідомлялося, свинина живою масою подорожчала на 8,3%.