Тваринництво

«Хорост-Плюс» частіше вакцинує птицю від вірусних хвороб

Компанія «Хорост-Плюс» посилила захист птиці від вірусних хвороб через погіршення епізоотичної ситуації в Україні.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів головний лікар ветеринарної медицини СТОВ «Хорост-Плюс» Олег Гевал.

У господарстві профілактують захворювання птиці сучасними вакцинами проти таких інфекцій, як хвороба Марека (в інкубаторі), хвороба Ньюкасла (п’ять разів за три місяці), хвороба Гамборо (24-31 доба), інфекційний бронхіт (чотири штами), енцефаломієліт (60-70 діб), інфекційний ларинготрахеїт (56 діб). Остання вакцинація – в 90 діб – інактивованою комбінованою чотиривалентною емульсвакциною проти синдрому зниження несучості, хвороби Ньюкасла, інфекційного бронхіту та віспи.

«Раніше графік вакцинації був розрахований на меншу кількість вакцин, але епізоотична ситуація в Україні погіршується, тому вирішили робити більший спектр захисту, щоб бути впевненими в захисті від вірусних хвороб, – зазначив Олег Гевал. – Перед вакцинацією обов’язково здійснюємо дослідження сироваток крові на наявність материнського імунітету, і за його зниження в цей період вакцинуємо, щоб уникнути інтерференції. Якщо не робити лабораторних досліджень, а вакцинувати птицю за графіком, можна припуститися купи помилок».

Кров відбирають через 21 день після кожної вакцинації – таким чином можна контролювати наростання імунітету, зазначив лікар ветмедицини. «Якщо вакцинопрофілактику здійснено правильно, жодних несподіванок до кінця вирощування птиці не виникає», – запевнив він.

Як повідомлялося, «Хорост-Плюс» будує новий яйцесклад.

Довідка

«Хорост-Плюс» займається виробництвом курячих харчових яєць, які продає під однойменною торговою маркою. Утримує близько 250 тис. голів курей-несучок кросів Ломан браун, Ломан сенді, Декалб.