Тваринництво

Хмельницьке господарство після реконструкції доїльної зали отримує молоко екстраґатунку

Філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» (Хмельницька область) реконструювала доїльну залу типу «ялинка» на фермі в Новоставцях. І тепер виробляє молоко стабільно ґатунку екстра, інформує MilkUa.

На цьому ж майданчику та в селі Соснівка господарство встановило систему охолодження молока в потоці.

«Вже за кілька тижнів після завершення монтажу зали та встановлення системи охолодження молока в потоці вийшли на екстраґатунок сировини», – розповів заступник директора з тваринництва філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» Андрій Король.

У модернізованій залі доять 480 корів. Середній добовий надій на фуражну корову становить 21 кг, на дійну – 23-24 кг.

«Рідний край» має намір наростити стадо до 1 тис. корів, адже потужність доїльної зали дозволяє це зробити.

«Раніше ми балансували між вищим сортом і екстра. Інколи виникали суперечки з молокозаводами: часом ми їм щось доводили, а часом вони нам. Нині ґатунок не обговорюється – стабільно екстра, – зазначив директор філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП». Володимир Прокопчук. – Кількість соматичних клітин зменшилася з 250 до 120 тис./мл. Крім якісних показників молока, поліпшилося здоров’я корів: відсоток захворюваності на мастит скоротився наполовину».

За його словами, наступний етап – заміна танків-охолоджувачів.

Довідка

«Рідний край» має три відділення – у селах Новоставці, Квітневе та Гніздичне. Займається рослинництвом і тваринництвом. Має три молочні ферми, дві ферми для вирощування нетелей, ферму для відгодівлі бичків. Утримує 3,7 тис. голів ВРХ, з них 1,66 тис. – корів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!