Харківська агрофірма має на меті відновити довоєнну чисельність свиноматок
Агрофірма «Світанок» (Харківська область) хоче відновити довоєнну чисельність свиноматок ‒ 1,25 тис. голів, навіть попри перенасичення ринку свинини. Нині загальне свинопоголів’я в господарстві налічує 11,8 тис. голів, у тому числі ‒ 840 свиноматок данської генетики.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer повідомив головний технолог свинокомплексу агрофірми «Світанок» (Харківська область) Костянтин Бойко.
«Завдяки більшому обігу підприємство може бути рентабельним, ‒ зазначив він. ‒ Поготів у Харківській області, де, на відміну від заходу України, конкуренція серед виробників менша, а м’ясокомбінати більше потребують м’ясної сировини. Проте для збільшення поголів’я треба реконструювати приміщення».
Свинокомплекс агрофірми має замкнений цикл виробництва, реалізує на м’ясокомбінати товарних свиней вагою 114-116 кг у віці 158-160 днів. Продукція має попит, але ціна на живець упала, як порівняти з 2023 роком, дуже суттєво, наголосив Костянтин Бойко. На його переконання, ‒ через перенасичення ринку.
«Багато фермерів, які раніше не тримали свиней, коли ціна на зерно знизилася, облаштували відгодівельники, закуповували поросят вагою 25 кг. Тепер пшениця подорожчала вдвічі ‒ з 4 до 8 тис. грн/тонна, тож вони почали здавати свиней. Натомість кількість споживачів свинини не збільшується», ‒ Костянтин Бойко.
«Довше тримати тварин нам невигідно, адже для цього треба більше приміщень, та й конверсія корму зменшується: порося в такому віці з’їдає 4 кг корму на добу, а добовий приріст становить 1,05 кг, ‒ зазначив він. ‒ Натомість комбікорм у червні подорожчав на 1 тис. грн/тонна, вартість електроенергії підвищилась».
Фактично вся сировина для виготовлення кормів в агрофірмі «Світанок» ‒ покупна, бо землі в неї мало ‒ менше як 1 тис. га. Тому корми ‒ дорога складова виробництва.
Як повідомлялося, Мінагрополітики напрацьовує програми допомоги фермерам на маточне поголів’я свиней.