Тваринництво

Годівля поросних свиноматок передбачає два етапи

Годівлю поросних свиноматок можна розділити на два етапи, пише журнал The Ukrainian Farmer.

До 84 днів – період стабільного розвитку ембріонів, коли потреби організму свиноматки побудовані на відновленні своєї племінної кондиції, уникнувши зажиріння. Це може стати причиною слабкої родової діяльності й можливими ускладненнями під час опоросу, що знижує життєздатність приплоду.

Повноцінна годівля готує організм свиноматки до майбутньої лактації за рахунок поповнення резерву організму вітамінно-мінеральними речовинами.

Оптимальними показниками поживності на 1 кг сухої речовини у раціоні поросних свиноматок є енергія – 12,2 мДж, сирий протеїн – 130 г, клітковина – 55 г, лізин – 6,3 г, кальцій – 6,5 г, натрій – 1,7 г.

Із 85-го дня і до опоросу – час інтенсивного росту плодів. Повноцінна годівля у цей період гарантує народження поросят із вагою 1,2-1,5 кг. Це більш життєздатні поросята з кращим імунітетом.

Для цього періоду в раціоні поросної свиноматки мають бути збільшені такі показники: енергія – до 13,2 мДж, сирий протеїн – до 160 г, лізин – 7 г, кальцій – 6,5 г, натрій – 1,7 г.

Під час поросності повноцінна годівля з вітамінним і мінеральним забезпеченням є важливим чинником розвитку зародків, формування органів і тканин нового організму та запобігає абортам і перегулам у свиноматок.

Нагадаємо, різка зміна корму в транзитний період може зашкодити свиноматці.