Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Гібридна система використання сонячної енергії дозволяє отримувати й електроенергію, і тепло

Гібридна система використання сонячної енергії дозволяє отримувати й електроенергію, і тепло

Дедалі більшого розвитку набувають системи, які поєднують сонячні фотоелектричні модулі з сонячними тепловими колекторами. Такі системи дають змогу одночасно отримувати й електроенергію, і тепло, пише журнал «Наше птахівництво».

Зокрема, гібридна система компанії John Wright Ltd. (Велика Британія) на птахівничій фермі щорічно генерує 11 867 кВт⋅год електричної та 30 747 кВт⋅год теплової енергії. Це дозволяє щорічно заощаджувати 40% газу та 70% електроенергії, а також зменшити викиди CO2 на 5,65 тонн через скорочення споживання газу і на 6,23 тонн – унаслідок скорочення споживання електроенергії, виробленої за використання традиційних джерел викопного палива.

Найвища теплова ефективність гібридної системи використання сонячної енергії  спостерігається влітку – 28,3%, а найнижча (7,3%) – взимку.

Найвища електрична ефективність, як показала практична експлуатація на птахофермі, була влітку – 16%, а найнижча (14,85%) – взимку.

Як повідомлялося, фотоелектричні панелі навіть на частині даху пташника забезпечать електроенергією для його освітлення і вентиляції.

Журнали