Фітаза зменшує потребу в дорогих добавках неорганічного фосфору
На початковій фазі розвитку в кістках курчат накопичується велика кількість мінералів, особливо фосфору й кальцію, а також магнію, калію та цинку. Життєво важливо, щоб щільність кісткової тканини збільшувалася пропорційно збільшенню ваги. Щоб не допустити дефіциту фосфору й забезпечити нормальний розвиток птиці та високу продуктивність, до раціону бройлерів додають фітазу.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Збільшуючи доступність фосфору в кишківнику, фітаза зменшує потребу в дорогих добавках неорганічного фосфору. Покращена засвоюваність фосфору також знижує вміст фосфору в фекаліях, тим самим зменшуючи забруднення фосфором ґрунту, поверхневих і ґрунтових вод.
Фітази відіграють важливу роль у протидії антипоживним ефектам фітату, зокрема усувають його зв’язування з протеїном і розчинним кальцієм у кишківнику, що заважає росту. Фітаза покращує розщеплення фітату, але ступінь ферментативної реакції значною мірою залежить від його концентрації в кормі та властивостей використовуваної фітази.
Різні комерційні фітази демонструють різні біохімічні й каталітичні властивості, які можуть дати різні результати. Ферменти з чудовим профілем у низькому та широкому діапазоні рН гарантують, що більша частина фітату гідролізується та стає доступною на ранніх стадіях травлення. Швидкий гідроліз фітату у верхніх відділах кишкового тракту птиці допомагає мінімізувати антипоживні властивості фітату.
Нагадаємо, перед додаванням фітази насамперед виміряють кількість фітату в раціоні.